Ludzie/ dyrektorka-merytoryczna

Katarzyna Jackowska

Jestem mam─ů przedszkoln─ů, tzn. moje dzieci s─ů wychowankami┬áBruzdowej. Teraz to ju┼╝ nastolatki.
┼╗ycie da┼éo mi drug─ů szans─Ö zawodow─ů. Zafascynowa┼éam si─Ö pedagogik─ů le┼Ťn─ů oraz zainspirowa┼éam pedagogik─ů waldorfsk─ů. I tak znalaz┼éam swoje miejsce na ziemi, Bruzdow─ů.
Wierz─Ö w tworzenie miejsca, w kt├│rym nie ma po┼Ťpiechu, jest uwa┼╝no┼Ť─ç i szacunek do ka┼╝dego: dziecka i doros┼éego. Staram si─Ö tworzy─ç grup─Ö, w kt├│rej ka┼╝dy si─Ö dobrze czuje. Ka┼╝dej jesieni zaczynamy t─Ö prac─Ö na nowo. Latem odchodz─ů od nas dzieci do szko┼éy, a jesieni─ů przychodz─ů kolejne. To tak, jak otwiera─ç now─ů ksi─ů┼╝k─Ö i z zainteresowaniem obserwowa─ç, jak si─Ö rozwinie, czym nas zaskoczy, czym zasmuci, czym uraduje.
Moim ulubionym obrazem jest Feniks, kt├│ry po d┼éugim dniu do┼Ťwiadcze┼ä spala si─Ö ka┼╝dego wieczoru, by nast─Öpnego dnia rano odrodzi─ç si─Ö na nowo, z nowymi si┼éami.
W przedszkolu pe┼éni─Ö funkcj─Ö dyrektorki programowej, jestem wychowawczyni─ů i nauczycielk─ů j─Özyka angielskiego.

Nauka:

• UW, Wydzia┼é Neofilologii, Katedra Iberystyki
  • UW, Podyplomowe Studia Pedagogiki Alternatywnej, Pedagogika Waldorfska
  • Roczny kurs artystyczny, Fundacja My┼Ťle─ç Sercem

Wsp├│┼épraca:

• Przedszkole waldorfskie Nokken, Kopenhaga, Dania
  • Przedszkole pod Myszk─ů, Mokot├│w, Warszawa
  • Le┼Ťna Grupa, Kabaty, Warszawa

Konferencje pedagogiczne:

• Christofer Wiechert, Omawianie dziecka, Krak├│w
  • Uwe Buermann, Cz┼éowiek w erze cyfryzacji, Bielsko Bia┼éa
  • ┼Üwiatowa pedagogika przedszkolna, 100 lat pedagogiki waldorfskiej, Dornach, Szwajcaria