Ludzie/ gospodarze

El┼╝bieta Wojnowska

Lubi─Ö to miejsce (Bruzdow─ů).

My┼Ťl─Ö, ┼╝e jest wyj─ůtkowe poprzez przestrze┼ä jak─ů dostaj─ů dzieci do swobodnej zabawy na dworze. Olbrzymi ogr├│d otwiera w nich wewn─Ötrzn─ů przestrze┼ä do wolno┼Ťci, a przynajmniej daje przeczucie jej istnienia.

Bruzdowa to nasze dziecko, moje i mojego m─Ö┼╝a Wojtka, trudno mi wi─Öc o dystans. Mog┼éabym obronnie ironizowa─ç, pisa─ç o jej brakach i niedostatkach (pewnie takie s─ů), ale nie chc─Ö.

Chc─Ö my┼Ťle─ç o niej jako o dobrym miejscu dla dzieci i rodzic├│w. Co wi─Öcej, jest to dobre miejsce i dla mnie.

Przedszkole to r├│wnie┼╝ moja codzienna krz─ůtanina. Dbanie o zaopatrzenie, wsp├│┼épraca z kuchni─ů, wychowawcami, a przede  wszystkim z Kasi─ů Jackowsk─ů nasz─ů dyrektork─ů.

Prowadz─Ö zer├│wk─Ö. Jest to czas w kt├│rym przygotowujemy dzieci do kolejnego wyj┼Ťcia w ┼Ťwiat  (pierwszym by┼éo przedszkole).

I tak zbliża się czas kolejnych pożegnań.

Kiedy┼Ť por├│wna┼éam przedszkole do kamienia przydro┼╝nego, na kt├│rym dobrze jest przysi─ů┼Ť─ç by dalej ruszy─ç w drog─Ö. Mo┼╝e nie jest to fortunne por├│wnanie, jako ┼╝e czas przedszkola jest niezwykle dynamiczny. Dzieje si─Ö mn├│stwo wa┼╝nych spraw. Chcia┼éam przez to powiedzie─ç, ┼╝e jeste┼Ťmy tylko na chwil─Ö w ich ┼╝yciu, cho─ç jeste┼Ťmy istotni.

I tak od 16 lat ruszaj─ů od nas dzieciaki w dalsz─ů drog─Ö, a my jak ten kamie┼ä przydro┼╝ny trwamy z nadziej─ů, ┼╝e to co od nas dostaj─ů pomaga im w ich podr├│┼╝y.