Olga Małkowska

Urodziłam się w Warszawie, ale dzieciństwo i okres dorastania spędziłam na przedmieściach, w okolicy Piaseczna. Przez 13 lat grałam w teatrze amatorskim „ŁUPS!”, z którym odnosiłam liczne sukcesy na przeglądach teatralnych oraz festiwalach w całej Polsce. Jestem osobą kreatywną i otwartą na innych ludzi, staram się pomagać innym, ale z drugiej strony mam duszę artysty i cenie sobie niezależność. Wychodzę z założenia, że człowiek najlepiej uczy się poprzez praktykę, nie teorię – często jest ona nawet zbędna. Zawsze interesowały mnie działania i zachowania ludzi, rozwój osobisty, świadomość, alternatywne formy postrzegania świata.

Uczyłam się w Warszawskim Liceum Ogólnokształcącym im. Tytusa Chałubińskiego w klasie o profilu społeczno-prawnym. Następnie uzyskałam tytuł licencjata w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na kierunku Socjologia Stosowana i Antropologia Społeczna oraz certyfikat po ukończeniu ścieżki ze specjalizacji Zarządzanie Kadrami. W 2019 ukończyłam studia podyplomowe z Edukacji Niezależnej, podczas których dwukrotnie odbyłam praktyki w Przedszkolach Waldorfskich w Niemczech (Loheland oraz Drezno).

Pochodzę z rodziny patchworkowej, więc kontakt z dziećmi nigdy nie sprawiał mi problemu. Fascynuje mnie ich otwartość umysłu oraz prostota postrzegania świata. Wielokrotnie pracowałam z dziećmi na koloniach i obozach różnego typu, wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych. Mam również doświadczenie z najmłodszymi dziećmi – przez rok pracowałam w domowym żłobku na Mokotowie.

Uważam, że w życiu codziennym wszechstronność jest bardzo dużym atutem. Zawsze byłam otwarta na nowe doświadczenia i odmienne poglądy, a dzięki poszerzaniu horyzontów człowiek uczy się oraz rozwija przez całe swoje życie.

Niepubliczne Przedszkole „Bruzdowa 22C”
Wilanów
(Kępa Zawadowska)