Ruch w przyrodzie

Ogr贸d, w kt贸rym nieprzerwanie od 16 lat prowadzimy Niepubliczne Przedszkole „Bruzdowa 22 C” w Wilanowie ma swoj膮 histori臋. Powsta艂 w jab艂oniowym sadzie. Jab艂onie wypar艂y rabarbar i chrzan. Ros艂y 30 lat ust臋puj膮c powoli miejsca malinom. W maliny wkroczy艂y dzieci /luty 2004/. Przyby艂y d臋by, wierzby, modrzewie.
Dzieci bawi膮 si臋: w piaskownicy, w b艂otnej kuchni, nosz膮 wod臋, przekopuj膮 koryta rzeki. Nie tylko patrz膮 na krokusy, magnolie i jab艂onie. Zbieraj膮 jab艂ka, poziomki i maliny. 艢ledz膮 mr贸wki i d偶d偶ownice. Wspinaj膮 si臋 na drzewa. Skacz膮. Ci膮gn膮 w贸zek. Brudz膮 si臋.
Przyroda wycisza, regeneruje uk艂ad nerwowy, jest niewyczerpanym 藕r贸d艂em pomys艂贸w na zabaw臋. Kontakt z natur膮 uczy, 偶e 艣wiat jest r贸偶norodny, wszystkie jego elementy s膮 wa偶ne i wsp贸艂graj膮 ze sob膮.
Ufamy w rytm i powtarzalno艣膰, kt贸re daj膮 solidne podstawy do budowania poczucia bezpiecze艅stwa.

Wierzymy w nasze dzieci, takimi jakie s膮, co daje im si艂臋 oraz buduje wiar臋 w siebie.
W przedszkolu „Bruzdowa 22 C” w Wilanowie stawiamy na r贸wnowag臋 w rozwijaniu sfery fizycznej, spo艂ecznej oraz intelektualnej.
W niuansach 偶ycia, mi臋dzy wdechem /posi艂ki, kr膮g, odpoczynek 鈥 bajka/, a wydechem / swobodna zabawa w sali i ogrodzie, prace artystyczne/ skupiamy si臋 na byciu w chwili.
Dorastanie wymaga czasu, cierpliwo艣ci, 艂agodno艣ci i cichej czujno艣ci. Staramy si臋 t膮 drog膮 kroczy膰.

U nas wolno!
Serdecznie zapraszamy!