Wierzymy, ┼╝e bliska wsp├│┼épraca rodzic├│w i wychowawc├│w ma szans─Ö tworzy─ç dobre miejsce dla dziecka. Lubimy naszych rodzic├│w i staramy si─Ö o nich dba─ç. Od rana czeka na rodzic├│w talerz jab┼éek. Tworzymy  przytuln─ů przestrze┼ä w szatni. Rodzice s─ů mile widziani w ogrodzie, gdy odbieraj─ů dzieci. Zapraszamy te┼╝ do odpoczynku w ogrodzie po pracowitym dniu.

Spotkania

Codziennie rozmawiamy z rodzicami. Na bie┼╝─ůco przekazujemy najistotniejsze informacje. Im wi─Öcej wiedz─ů dwie strony, tym ┼éatwiej o wsp├│┼éprac─Ö i zrozumienie.

Cztery razy w roku spotykamy si─Ö na popo┼éudniowych zebraniach w gronie doros┼éych: rodzice i wychowawcy. Omawiamy sprawy organizacyjne dotycz─ůce ca┼éej grupy. Opowiadamy o procesie budowania grupy i jej rozwoju.

Zach─Öcamy do indywidualnych spotka┼ä rodzic├│w z wychowawcami. Psycholog przedszkolna ÔÇô Gra┼╝yna Ilczuk jest do Pa┼ästwa dyspozycji po indywidualnym um├│wieniu si─Ö na spotkanie.

Kilka razy w roku spotykamy si─Ö wszyscy: dzieci, rodzice i wychowawcy, ┼╝eby razem ┼Ťwi─Ötowa─ç. S─ů to spotkania zwi─ůzane z por─ů roku i ┼Ťwi─Ötami kulturowo osadzonymi w naszej rzeczywisto┼Ťci: ┼Üwi─Öto Jesieni, Hej, Kol─Öda (spotkanie ┼Ťwi─ůteczno ÔÇô adwentowe), Powitanie Wiosny (spotkanie wielkanocne i przedwakacyjne ┼Üwi─Öto Lata. Nie maj─ů charakteru religijnego. S─ů wyrazem wi─Özi i wdzi─Öczno┼Ťci. Spotykamy si─Ö, ┼╝eby razem ┼Ťpiewa─ç,

odgrywa─ç korow├│d, sp─Ödzi─ç czas przy wsp├│lnej pracy (np. wyklejaj─ůc jesienne mandale, maluj─ůc anio┼éy z masy solnej czy przygotowuj─ůc palm─Ö wielkanocn─ů), biesiadowa─ç i grza─ç si─Ö przy ognisku. W maju wsp├│lnie biegamy.

Raz w roku, w noc namiotow─ů oddajemy przestrze┼ä ogrodu wy┼é─ůcznie rodzicom i dzieciom. To na zako┼äczenie bogatego roku szkolnego, w przededniu wakacji zach─Öcamy do pog┼é─Öbienia kontaktu ze sob─ů. Nocne biegi z latarkami g┼é─Öboko zapisa┼éy si─Ö w pami─Öci wszystkich absolwent├│w Bruzdowej.

┼Üwiadomie chcemy tworzy─ç spo┼éeczno┼Ť─ç, w kt├│rej wszyscy b─Ödziemy si─Ö dobrze czuli i mogli liczy─ç na akceptacj─Ö i wsparcie.

Teatr

Tradycj─ů naszego przedszkola s─ů przedstawienia teatralne przygotowywane przez rodzic├│w dla dzieci na Dzie┼ä Dziecka, oczywi┼Ťcie przez ch─Ötnych. W poprzednich latach na deskach naszej Stodo┼éy zosta┼éy wystawione m. in. : Zasadzi┼é dziadek rzepk─Ö w ogrodzie, Czerwony Kapturek, Przygody Pana Dropsa, Lampa Alladyna i Kot w butach.

KONTAKT DO PRZEDSZKOLA

bruzdowa@przedszkolakedu.pl