Społeczność

Wierzymy, że bliska współpraca rodziców i wychowawców ma szansę tworzyć dobre miejsce dla dziecka. Lubimy naszych rodziców i staramy się o nich dbać. Od rana czeka na rodziców talerz jabłek. Tworzymy  przytulną przestrzeń w szatni. Rodzice są mile widziani w ogrodzie, gdy odbierają dzieci. Zapraszamy też do odpoczynku w ogrodzie po pracowitym dniu.

Spotkania

Codziennie rozmawiamy z rodzicami. Na bieżąco przekazujemy najistotniejsze informacje. Im więcej wiedzą dwie strony, tym łatwiej o współpracę i zrozumienie.

Cztery razy w roku spotykamy się na popołudniowych zebraniach w gronie dorosłych: rodzice i wychowawcy. Omawiamy sprawy organizacyjne dotyczące całej grupy. Opowiadamy o procesie budowania grupy i jej rozwoju.

Zachęcamy do indywidualnych spotkań rodziców z wychowawcami. Psycholog przedszkolna – Grażyna Ilczuk jest do Państwa dyspozycji po indywidualnym umówieniu się na spotkanie.

Kilka razy w roku spotykamy się wszyscy: dzieci, rodzice i wychowawcy, żeby razem świętować. Są to spotkania związane z porą roku i świętami kulturowo osadzonymi w naszej rzeczywistości: Święto Jesieni, Hej, Kolęda (spotkanie świąteczno – adwentowe), Powitanie Wiosny (spotkanie wielkanocne i przedwakacyjne Święto Lata. Nie mają charakteru religijnego. Są wyrazem więzi i wdzięczności. Spotykamy się, żeby razem śpiewać,

odgrywać korowód, spędzić czas przy wspólnej pracy (np. wyklejając jesienne mandale, malując anioły z masy solnej czy przygotowując palmę wielkanocną), biesiadować i grzać się przy ognisku. W maju wspólnie biegamy.

Raz w roku, w noc namiotową oddajemy przestrzeń ogrodu wyłącznie rodzicom i dzieciom. To na zakończenie bogatego roku szkolnego, w przededniu wakacji zachęcamy do pogłębienia kontaktu ze sobą. Nocne biegi z latarkami głęboko zapisały się w pamięci wszystkich absolwentów Bruzdowej.

Świadomie chcemy tworzyć społeczność, w której wszyscy będziemy się dobrze czuli i mogli liczyć na akceptację i wsparcie.

Teatr

Tradycją naszego przedszkola są przedstawienia teatralne przygotowywane przez rodziców dla dzieci na Dzień Dziecka, oczywiście przez chętnych. W poprzednich latach na deskach naszej Stodoły zostały wystawione m. in. : Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie, Czerwony Kapturek, Przygody Pana Dropsa, Lampa Alladyna i Kot w butach.