Spo艂eczno艣膰

Wierzymy, 偶e bliska wsp贸艂praca rodzic贸w i wychowawc贸w ma szans臋 tworzy膰 dobre miejsce dla dziecka. Lubimy naszych rodzic贸w i staramy si臋 o nich dba膰. Od rana czeka na rodzic贸w talerz jab艂ek. Tworzymy  przytuln膮 przestrze艅 w szatni. Rodzice s膮 mile widziani w ogrodzie, gdy odbieraj膮 dzieci. Zapraszamy te偶 do odpoczynku w ogrodzie po pracowitym dniu.

Spotkania

Codziennie rozmawiamy z rodzicami. Na bie偶膮co przekazujemy najistotniejsze informacje. Im wi臋cej wiedz膮 dwie strony, tym 艂atwiej o wsp贸艂prac臋 i zrozumienie.

Cztery razy w roku spotykamy si臋 na popo艂udniowych zebraniach w gronie doros艂ych: rodzice i wychowawcy. Omawiamy sprawy organizacyjne dotycz膮ce ca艂ej grupy. Opowiadamy o procesie budowania grupy i jej rozwoju.

Zach臋camy do indywidualnych spotka艅 rodzic贸w z wychowawcami. Psycholog przedszkolna 鈥 Gra偶yna Ilczuk jest do Pa艅stwa dyspozycji po indywidualnym um贸wieniu si臋 na spotkanie.

Kilka razy w roku spotykamy si臋 wszyscy: dzieci, rodzice i wychowawcy, 偶eby razem 艣wi臋towa膰. S膮 to spotkania zwi膮zane z por膮 roku i 艣wi臋tami kulturowo osadzonymi w naszej rzeczywisto艣ci: 艢wi臋to Jesieni, Hej, Kol臋da (spotkanie 艣wi膮teczno 鈥 adwentowe), Powitanie Wiosny (spotkanie wielkanocne i przedwakacyjne 艢wi臋to Lata. Nie maj膮 charakteru religijnego. S膮 wyrazem wi臋zi i wdzi臋czno艣ci. Spotykamy si臋, 偶eby razem 艣piewa膰,

odgrywa膰 korow贸d, sp臋dzi膰 czas przy wsp贸lnej pracy (np. wyklejaj膮c jesienne mandale, maluj膮c anio艂y z masy solnej czy przygotowuj膮c palm臋 wielkanocn膮), biesiadowa膰 i grza膰 si臋 przy ognisku. W maju wsp贸lnie biegamy.

Raz w roku, w noc namiotow膮 oddajemy przestrze艅 ogrodu wy艂膮cznie rodzicom i dzieciom. To na zako艅czenie bogatego roku szkolnego, w przededniu wakacji zach臋camy do pog艂臋bienia kontaktu ze sob膮. Nocne biegi z latarkami g艂臋boko zapisa艂y si臋 w pami臋ci wszystkich absolwent贸w Bruzdowej.

艢wiadomie chcemy tworzy膰 spo艂eczno艣膰, w kt贸rej wszyscy b臋dziemy si臋 dobrze czuli i mogli liczy膰 na akceptacj臋 i wsparcie.

Teatr

Tradycj膮 naszego przedszkola s膮 przedstawienia teatralne przygotowywane przez rodzic贸w dla dzieci na Dzie艅 Dziecka, oczywi艣cie przez ch臋tnych. W poprzednich latach na deskach naszej Stodo艂y zosta艂y wystawione: Zasadzi艂 dziadek rzepk臋 w ogrodzie, Czerwony Kapturek, Przygody Pana Dropsa, Lampa Alladyna i Kot w butach.

Niepubliczne Przedszkole 鈥濨ruzdowa 22C鈥
Wilan贸w