Ludzie/ wspolpracownicy

Gra┼╝yna Ilczuk

Absolwentka Wydzia┼éu Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego Katedry Psychologii Klinicznej Dziecka. Pracowa┼éam m.in. w Instytucie Matki i Dziecka, Instytucie Fizjologii i Patologii S┼éuchu, w przedszkolach w Gminie ┼Ür├│dmie┼Ťcie.

Zawodowo:

– kocham francuskie, weneckie, brukselskie i kanadyjskie psychoanalityczki i jednego psychoanalityka – Anglika… i kilka psycholo┼╝ek ÔÇô Polek, kt├│re uczy┼éy mnie zawodu,

– na studiach uczono mnie, jak wa┼╝na dla rozwoju ma┼éego dziecka jest relacja z matk─ů wi─Öc prac─Ö magistersk─ů napisa┼éam o ojcach (ojcach dzieci z zespo┼éem Downa).

Lubi─Ö:

– p┼éywa─ç; przep┼éyn─Ö┼éam jezioro ┼üa┼Ťmiady i Bukowieckie (no dobra: w najw─Ö┼╝szym miejscu),

– chodzi─çÔÇŽ coraz bardziej po p┼éaskim,

– spotkania starych przyjaci├│┼é przy ognisku i gitarach,

– zbiera─ç grzyby na jesieni a w maju konwalie,

– a w maju te┼╝ zapach bz├│w i czeremchy (wiecie, ┼╝e on jest bakteriob├│jczy?!)

– wycie mojego psa, gdy jestem w emocjach.

Boj─Ö si─Ö szczur├│w, ale za to potrafi─Ö ┼Ťci─ů─ç drzewo i zrobi─ç z niego prycz─Ö! (przy u┼╝yciu sznurka) i pojecha─ç do Arundel (i stamt─ůd wr├│ci─ç) z powodu jednego wiersza Larkina. Potrafi─Ö te┼╝ gra─ç na grzebieniu, trawie i ┼éodydze od mlecza.

Jestem ca┼ékiem przewidywalna: w ┼Ťrody od 9.00-tej znajdziecie mnie na Bruzdowej i wtedy s┼éu┼╝─Ö swoj─ů wiedz─ů i matkom i ojcom i nawet babciom i dziadkom.

Refleksje i przemy┼Ťlenia na temat przedszkola:

Ponieważ przedszkole jest miejscem socjalizacji małych ludzi to:

–┬á powinno by─ç miejscem, gdzie doro┼Ťli w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze wspieraj─ů rozw├│j i wchodzenie w spo┼éecze┼ästwo dzieci, kt├│re rodzice w zaufaniu powierzyli im pod opiek─Ö,

– powinno by─ç miejscem, gdzie dzieci mog─ů poznawa─ç swoje mo┼╝liwo┼Ťci, swoje ograniczenia i ograniczenia wynikaj─ůce z natury ┼Ťwiata( nadal w przyjaznej atmosferze), mog─ů eksperymentowa─ç z ziemi─ů, wod─ů, przestrzeni─ů, gdzie zdobywaj─ů przyjaci├│┼é i czerpi─ů rado┼Ť─ç z zabawy, z uczenia si─Ö , rado┼Ť─ç z bycia z lud┼║mi.

My┼Ťl─Ö, ┼╝e dobrze jest, gdy profesjonali┼Ťci, kt├│rzy tam pracuj─ů lubi─ů dzieci i ich rodzic├│w i lubi─ů siebie nawzajem.

Mam nadziej─Ö, ┼╝e tak jest na Bruzdowej bo bardzo si─Ö staramy.