Ludzie/ Dyrektorka merytoryczna

Katarzyna Jackowska

Jestem mamą przedszkolną, tzn. moje dzieci są wychowankami Bruzdowej. Teraz to już nastolatki.
Życie dało mi drugą szansę zawodową. Zafascynowałam się pedagogiką leśną oraz zainspirowałam pedagogiką waldorfską. I tak znalazłam swoje miejsce na ziemi, Bruzdową.
Wierzę w tworzenie miejsca, w którym nie ma pośpiechu, jest uważność i szacunek do każdego: dziecka i dorosłego. Staram się tworzyć grupę, w której każdy się dobrze czuje. Każdej jesieni zaczynamy tę pracę na nowo. Latem odchodzą od nas dzieci do szkoły, a jesienią przychodzą kolejne. To tak, jak otwierać nową książkę i z zainteresowaniem obserwować, jak się rozwinie, czym nas zaskoczy, czym zasmuci, czym uraduje.
Moim ulubionym obrazem jest Feniks, który po długim dniu doświadczeń spala się każdego wieczoru, by następnego dnia rano odrodzić się na nowo, z nowymi siłami.
W przedszkolu pełnię funkcję dyrektorki programowej, jestem wychowawczynią i nauczycielką języka angielskiego.

Nauka:

• UW, Wydział Neofilologii, Katedra Iberystyki
  • UW, Podyplomowe Studia Pedagogiki Alternatywnej, Pedagogika waldorfska
  • Roczny kurs artystyczny, Fundacja Myśleć Sercem
  • Kurs pracy z małym dzieckiem (0-7 lat) metodą Emily Pickler

Współpraca:

• Przedszkole waldorfskie Nokken, Kopenhaga, Dania
  • Przedszkole pod Myszką, Mokotów, Warszawa
  • Leśna Grupa, Kabaty, Warszawa

Konferencje pedagogiczne:

• Konferencja szkoleniowa Pedagogika traumy Notfall-Pedagogik
  • Christofer Wiechert, Omawianie dziecka, Kraków