Ludzie/ wychowawcy

Olga Małkowska

Urodzi┼éam si─Ö w Warszawie, ale dzieci┼ästwo i okres dorastania sp─Ödzi┼éam na przedmie┼Ťciach, w okolicy Piaseczna. Przez 13 lat gra┼éam w teatrze amatorskim ÔÇ×┼üUPS!ÔÇŁ, z kt├│rym odnosi┼éam liczne sukcesy na przegl─ůdach teatralnych oraz festiwalach w ca┼éej Polsce. Jestem osob─ů kreatywn─ů i otwart─ů na innych ludzi, staram si─Ö pomaga─ç innym, ale z drugiej strony mam dusz─Ö artysty i cenie sobie niezale┼╝no┼Ť─ç. Wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia, ┼╝e cz┼éowiek najlepiej uczy si─Ö poprzez praktyk─Ö, nie teori─Ö ÔÇô cz─Östo jest ona nawet zb─Ödna. Zawsze interesowa┼éy mnie dzia┼éania i zachowania ludzi, rozw├│j osobisty, ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, alternatywne formy postrzegania ┼Ťwiata.
Uczy┼éam si─Ö w Warszawskim Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcym im. Tytusa Cha┼éubi┼äskiego w klasie o profilu spo┼éeczno-prawnym. Nast─Öpnie uzyska┼éam tytu┼é licencjata w Instytucie Stosowanych Nauk Spo┼éecznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Socjologia Stosowana i Antropologia Spo┼éeczna oraz certyfikat po uko┼äczeniu ┼Ťcie┼╝ki ze specjalizacji Zarz─ůdzanie Kadrami. W 2019 uko┼äczy┼éam studia podyplomowe z Edukacji Niezale┼╝nej r├│wnie┼╝ w ISNS UW, podczas kt├│rych dwukrotnie odby┼éam praktyki w Przedszkolach Waldorfskich w Niemczech (Loheland oraz Drezno).
Pochodz─Ö z rodziny patchworkowej, wi─Öc kontakt z dzie─çmi nigdy nie sprawia┼é mi problemu. Fascynuje mnie ich otwarto┼Ť─ç umys┼éu oraz prostota postrzegania ┼Ťwiata. Wielokrotnie pracowa┼éam z dzie─çmi na koloniach i obozach r├│┼╝nego typu, wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych. Mam r├│wnie┼╝ do┼Ťwiadczenie z najm┼éodszymi dzie─çmi – przez rok pracowa┼éam w domowym ┼╝┼éobku na Mokotowie.
Uwa┼╝am, ┼╝e w ┼╝yciu codziennym wszechstronno┼Ť─ç jest bardzo du┼╝ym atutem. Zawsze by┼éam otwarta na nowe do┼Ťwiadczenia i odmienne pogl─ůdy, a dzi─Öki poszerzaniu horyzont├│w cz┼éowiek uczy si─Ö oraz rozwija przez ca┼ée swoje ┼╝ycie.
Prowadz─Ö aktywny tryb ┼╝ycia. Kiedy┼Ť trenowa┼éam koszyk├│wk─Ö, biegi prze┼éajowe, siatk├│wk─Ö oraz pi┼ék─Ö no┼╝n─ů. By┼éy te┼╝ w moim ┼╝yciu kr├│tkie pr├│by szermierki, boksu, capoeiry, karate, tai chi czy akrobatyki. Teraz uwielbiam nurkowanie, jazd─Ö na nartach i rolkach, d┼éugie lub kr├│tkie w─Ödr├│wki na ┼éonie natury z moim psem, dzik─ů przyrod─Ö oraz dobr─ů kaw─Ö.