Ludzie/ pracowali-z-nami

Marcin Szargut

Uwielbiam kawę, herbatę, pierogi ruskie i lody, powieści G.K.Chestertona i A. Christie oraz muzykę taneczną. Gram na akordeonie. Komponuję. Słucham muzyki całymi dniami. Lubię rozmyślać. Najbardziej cenię życie rodzinne.

Dla mnie Bruzdowa to państwo. Jedno z najmniejszych na świecie. Państwo to jest znane z dobrej kuchni, dużego ogrodu i błociarni. Kuchnia to fundament naszego dobrego samopoczucia i odrębności. Tak jak tu nie smakuje nigdzie, ale i tak jemy tu tylko to co chcemy. Ogród nas wychowuje i chroni. W nim możemy się schować i znaleźć najlepszego kolegę, a nawet zagubić. Ogród to miniatura świata. Chodzą po nim ogrodnicy zajęci kwiatami lub sobą. To wychowawcy. Można ich zapytać kiedy obiad, gdzie poszła ciocia albo dlaczego biedronki mają kropki. Często nie wiedzą dlaczego. Błoto pozwala nam stworzyć wszystko czego jeszcze chcemy. Dużo tego jest. To tyle. Bruzdowa – nasze małe państwo. Jest częścią nas.