Co jest dla nas wa┼╝ne?

Swobodna zabawa

Pierwsz─ů warto┼Ťci─ů, kt├│r─ů cenimy w przedszkolu „Bruzdowa 22 C” to swobodna zabawa, nie kierowana ani nie moderowana przez doros┼éego. Ta umiej─Ötno┼Ť─ç bawienia si─Ö spontanicznie, rado┼Ťnie, tw├│rczo i w pe┼éni zgodnie z rozwojem, nie jest obecnie u dzieci czym┼Ť naturalnym, a wr─Öcz odwrotnie, wielu dzieciom sprawia ogromn─ů trudno┼Ť─ç.  Dlatego nale┼╝y piel─Ögnowa─ç swobodn─ů zabaw─Ö we wsp├│┼éczesnym ┼Ťwiecie.

Dzieci chc─ů by─ç w zabawie samodzielne, chc─ů by─ç  animatorami zabawy, a nie pozostawa─ç jedynie widzami precyzyjnych urz─ůdze┼ä technicznych, czy idealnych lalek, klock├│w sczepiaj─ůcych si─Ö, szczeg├│┼éowo odwzorowuj─ůcych rzeczywisto┼Ť─ç pojazd├│w mechanicznych.

W takiej spontanicznej zabawie rozwijaj─ů si─Ö w naturalny spos├│b nie tylko zdolno┼Ťci poznawcze, lecz r├│wnie┼╝ sfera emocjonalna, a tak┼╝e umiej─Ötno┼Ťci prospo┼éeczne.