Co jest dla nas wa┼╝ne?

Zabawki

Staramy si─Ö otacza─ç dzieci zabawkami z naturalnych materia┼é├│w: tkaninami, drewnem, kamieniami, muszelkami, szyszkami, kasztanami. Oraz wyrobami r─ůk pracy doros┼éych, kt├│rzy  sami, w przedszkolu, na oczach dzieci wykonuj─ů dla nich zabawki.

Obserwowanie tkania dywanika, szycia zwierz─ůt i lalek, jest szczeg├│lnym do┼Ťwiadczeniem. Uzmys┼éawia ilo┼Ť─ç pracy i wysi┼éku w┼éo┼╝onego w jej powstanie. Pokazuje towarzysz─ůce temu skupienie, pilno┼Ť─ç i staranno┼Ť─ç. Doprowadzenie pracy do ko┼äca przynosi nagrod─Ö. Wydaje nam si─Ö, ┼╝e to znakomity materia┼é do na┼Ťladowania. Rzeczy, kt├│re powstaj─ů w ten spos├│b maj─ů inn─ů warto┼Ť─ç.

Opr├│cz zabawek wychodz─ůcych spod r─Öki przedszkolanki doskonale spe┼éniaj─ů swoj─ů rol─Ö w zabawie swobodnej p┼éachetki materia┼é├│w, drewniane figurki daj─ůce si─Ö porusza─ç i uderzaj─ůce na przemian m┼éotami oraz ksi─ů┼╝eczki z obrazkami, w kt├│rych statyczny obraz mo┼╝na wprowadzi─ç w ruch. Najlepsze s─ů zabawki i materia┼éy ÔÇ×otwarteÔÇŁ, wielofunkcyjne, zdolne do metamorfozy.

Szczeg├│lnie wa┼╝nym dniem w przedszkolu s─ů urodziny dzieci. Wszystkie obchodzimy wewn─ůtrz grupy a tak┼╝e z rodzicami jubilata czy jubilatki. Podarki, kt├│re dzieci dostaj─ů, robione s─ů przez nauczycieli a tak┼╝e przez inne dzieci. R├│wnie┼╝ woskowe, pi─Öknie pachn─ůce ┼Ťwiece, z kt├│rych korzystamy, wytwarzane s─ů r─Öcznie.