Zapisy na 2024/25 ruszyły!

Ruch w przyrodzie

Ogród, w którym nieprzerwanie od 16 lat prowadzimy Niepubliczne Przedszkole „Bruzdowa 22 C” w Wilanowie ma swoją historię. Powstał w jabłoniowym sadzie. Jabłonie wyparły rabarbar i chrzan. Rosły 30 lat ustępując powoli miejsca malinom. W maliny wkroczyły dzieci /luty 2004/. Przybyły dęby, wierzby, modrzewie.
Dzieci bawią się: w piaskownicy, w błotnej kuchni, noszą wodę, przekopują koryta rzeki. Nie tylko patrzą na krokusy, magnolie i jabłonie. Zbierają jabłka, poziomki i maliny. Śledzą mrówki i dżdżownice. Wspinają się na drzewa. Skaczą. Ciągną wózek. Brudzą się.
Przyroda wycisza, regeneruje układ nerwowy, jest niewyczerpanym źródłem pomysłów na zabawę. Kontakt z naturą uczy, że świat jest różnorodny, wszystkie jego elementy są ważne i współgrają ze sobą.
Ufamy w rytm i powtarzalność, które dają solidne podstawy do budowania poczucia bezpieczeństwa.

Wierzymy w nasze dzieci, takimi jakie są, co daje im siłę oraz buduje wiarę w siebie.
W przedszkolu „Bruzdowa 22 C” w Wilanowie stawiamy na równowagę w rozwijaniu sfery fizycznej, społecznej oraz intelektualnej.
W niuansach życia, między wdechem /posiłki, krąg, odpoczynek – bajka/, a wydechem / swobodna zabawa w sali i ogrodzie, prace artystyczne/ skupiamy się na byciu w chwili.
Dorastanie wymaga czasu, cierpliwości, łagodności i cichej czujności. Staramy się tą drogą kroczyć.

U nas wolno!
Serdecznie zapraszamy!

"Szybko"

Co jest ważne dla naszego Przedszkola?

Rytm

Adaptacja